Arşiv Politikası

Sosyolojik Bağlam Dergisi, yazarların makalelerinin tüm versiyonlarını seçtikleri herhangi bir kuruma veya başka bir arşive yerleştirmelerine izin veren bir politikaya sahiptir.


Yayımcı: Prof. Suat Kolukırık
Dergi Adı: Sosyolojik Bağlam Dergisi
e-ISSN: 2757-5942
●Yayıncı, yazarlara, bir makalenin kendi kendine arşivleme (yazarın kişisel web sitesi) ve/veya yayınlandıktan sonra kurumsal bir havuzda arşivleme için bir makalenin (yayıncı pdf) nihai yayınlanmış sürümünün kullanılmasına izin verir.
● Yazarlar, makalelerini halka açık ve/veya ticari konu tabanlı arşivlerde kendi kendilerine arşivleyebilirler. Ambargo süresi yoktur ancak yayınlanan kaynak belirtilmeli ve dergi ana sayfasına veya makalelerin DOI’sine bir bağlantı ayarlanmalıdır.
●Yazarlar makalenin çıktısını PDF belgesi olarak indirebilirler. Yazarlar makalenin kopyalarını meslektaşlarına herhangi bir ambargo olmaksızın gönderebilir.
●Yayıncı, makalelerin tüm sürümlerine izin verir (Gönderilen sürüm, kabul edilmiş versiyon, yayınlanmış versiyon) ambargo olmaksızın yazarın tercih ettiği bir kurumsal veya başka bir arşivde saklanacaktır.


Sherpa Romeo: https://v2.sherpa.ac.uk/id/publication/44838


Yayımlanan Versiyon
Yayım Türü: Açık Erişim
OAI: https://sosyolojikbaglam.org/
Ambargo: Ambargo süresi yoktur.
Açık Erişim Lisansı: CC BY-NC-ND 4.0
Telif Hakkı Sahibi: Yazarlar (Yazarlar telif hakkını korur)
Arşiv Yeri: Milli Kütüphane EYDeS, Crossref, EBSCO, Dergi Web Sitesi, Yazarın Kişisel Web Sitesi, Halka Açık ve/veya Ticari Konu Tabanlı Arşivler.
Politika Koşulları: Atıf ve alıntı standartlarına uyularak dergiye atıf yapılmalıdır. DOI ile yayıncı sürümüne bağlanmalıdır.
Kabul Edilen Versiyon
Ambargo: Yok
Arşiv Yeri: Dergi Web Sitesi, Yazarın Kişisel Web Sitesi.
Gönderilen Versiyon
Ambargo:
Yok
Arşiv Yeri: Dergi Web Sitesi, Yazarın Kişisel Web Sitesi.

Sosyolojik Bağlam Dergisi atıf verilerini Initiative for Open Citations I4OC aracılığıyla açmayı seçmiştir.

Sosyolojik Bağlam Dergisi Budapeşte Açık Erişim Deklarasyonu’nu imzalamıştır.

 

Translate »